Klauskite Svetainės medis  Miško Centras
Apie mus |Kontaktai |Klauskite |Mūsų straipsniai spaudoje |DUK
Svetainės medis

zurnalas miskai

misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras
Mūsų straipsniai spaudoje
Miško Centras
Miškas. Mūsų džiaugsmas ir rūpestis

Irmantas Banevičius
Panevėžio rajono savaitraštis "Tėvynė"

Spustelėjęs šaltukas pataisė miško keliukus ir išginė darbštų kaimo žmogų miškan malkų kitai žiemai pasiruošti. Kai kas į urėdijos miškus sausuolių ir vėjovartų valyti, čia, kas pirmesnis, tas dažnai ir gudresnis sausesnę, patogesnę vietą malkavimui užsiėmęs. Kai kas aplamai dėl to galvos nesuka, įrodinėja, kad dujomis ar anglimi kūrenti geriau ir mišką prisimena tik prasidėjus uogų ar grybų sezonui, tačiau yra ir tie, kurie kasmet, malkavimo sezonui prasidėjus, savo ratus suka nuosavo miško link. Šiuos žmones – miško savininkus – , kurie nuolat rūpinasi savo mišku, kurie stengiasi ne tik išgauti iš miško naudą, bet ir tam miškui kažką duoti, ne tik kerta, bet ir sodina aš, kaip miškininkas, ypatingai gerbiu.

Taip jau yra, kad miško darbai, kaip ir darbai žemės ūkyje, yra sezoniški ir kiekvienu metų laiku reikia rūpintis vis kitais dalykais: žiemą kirtimais, miško įveisimo planavimu, pavasarį – miškasodžiu, vasarą – jaunuolynų priežiūra, rudenį – ateinančio sezono planavimu, paruošiamaisiais darbais. Visų šių darbų atlikimas, jų kokybė ir nauda priklauso ne tik nuo sezono, gamtinių sąlygų, bet visų pirma nuo miško savininko, organizuojančio tuos darbus, žinių ir patirties. Dažnas miško savininkas nėra profesionalus miškininkas, nors apie miškininkavimą turi nuojautą. Miškų ūkio darbus reglamentuoja visa krūva miškų įstatymų ir taisyklių, o kur dar taisyklės, susijusios su Europos Sąjungos parama miškų sektoriui, todėl pabandysiu „Tėvynėje“ trumpai aptarti visus šiuos klausimus, prisilaikant sezoniškumo.
Kitame „Tėvynės“ numeryje trumpai aptarsime miško kirtimų planavimą ir pasiruošimą miško įveisimui, pasinaudojant ES parama.
Ūkininkaujant visada labai svarbu žinios, todėl visus raginu kuo daugiau domėtis miškininkystės klausimais, konsultuotis su specialistais, klausti atsakingų pareigūnų.
Visiems pasakoju ir sau nuolat stengiuosi taikyti tokią pasakėčią:

Ateina Liūtas pas žvėris ir, rūsčiu žvilgsniu visus nužvelgęs, sako Vilkui:
- Tu, Vilke, ateik rytoj pas mane, - aš tave suėsiu. Supratai?
- Supratau..., – atsako tasai.
- Klausimų yra?
- Nėra...
Žvėrys baisiausiai išsigandę ir nuliūdę, bet argi pasiginčysi su Liūtu?
Kitą dieną taspats nutinka ir Lapei. Žvėrys dar labiau gūžiasi, visi įsibaiminę.
Trečią dieną Liūtas smeigia žvilgsnį į Kiškį:
- Na, Kiški, rytoj tavo eilė pas mane ateiti. Supratai?
- Supratau...
- Klausimų yra?
- Yra..., – kone alpdamas iš baimės išlemena Kiškis.
„Oho, kažkas nauja“ – mano sau Liūtas:
- Nagi, klausk.
- O ar galiu neateiti?..
Pamąstė Liūtas ir atsainiai tarė:
- Hm... Gali...
Pasakėčios moralas: daug atsakymų mes nežinom ir darom klaidas vien todėl, kad net nepaklausiam, todėl kviečiu visus, iškilus miškininkavimo klausimams: - kreipkitės, klauskite, konsultuokitės tiesiogiai ar telefonu. Žinių perdaug nebūna.

back   Atgal
 

 

www.miskocentras.lt

 

© Miško savininkų konsultacijų centras

Interneto svetainių kūrimas E-solution, Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo