Klauskite Svetainės medis  Miško Centras
Apie mus |Kontaktai |Klauskite |Mūsų straipsniai spaudoje |DUK
Svetainės medis

zurnalas miskai

misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras
Mūsų straipsniai spaudoje
Miško Centras
Ką galima kirsti savame miške, neturint miškotvarkos projekto (1)

Irmantas Banevičius
Panevėžio rajono savaitraštis "Tėvynė"

Praeitą kartą aptarėme, kad miškotvarkos projektas yra jūsų miško ūkinių veiksmų planas ir jį turėti yra naudinga, ypač planuojant pagrindinius – brandžių medynų kirtimus, bet neturint miškotvarkos projekto taip pat galima vykdyti kai kuriuos kirtimus. Apie juos ir noriu šį kartą papasakoti.

Pradėkime nuo sausuolių ir vėjovartų kirtimo, bei vėjolaužų nulūžusių dalių tvarkymo. Šiems kirtimams nereikia ne tik miškotvarkos projekto, bet ir leidimo miškui kirsti. Tiesiog važiuoji į mišką ir kerti, o medieną gabenant į gabenimo lapo skiltį, kur nurodomas leidimo numeris ir data įrašome, kad kirstos vėjovartos ir sausuoliai. Lygiai taip pat galite prasikirsti miško valdos ribines linijas 1,5 metro nuo ribos į savo valdos pusę, jei dar iki šiol nebuvote išsikirtę. Projekto ir leidimų taip pat nereikia iki 20 metų jaunuolynų ukdymų. Tokiais kirtimais iš jaunuolynų iškertami tik nereikalingi krūmai ir menkaverčiai per tankiai sužėlę medeliai. Medienos iš jų paprastai nebūna.
Sanitariniams kirtimams, kuriais iškertamos vėjolaužų likusios stovėti dalys (stuobriai), taip pat neplyniems baltalksnių, drebulių ir blindžių kirtimams ir atrankiniams kirtimams, kai savininkas savo reikmėms savo miške planuoja išsikirsti iš hektaro iki 3 kubų medienos, bet ne daugiau kaip 15 kubų medienos iš vienos miško valdos kasmet, miškotvarkos projektas, o taip pat ir leidimas taip pat nereikalingas. Žymėti kertamus medžius taip pat neprivaloma, bet reikia susiskaičiuoti norimų kirsti medžių skaičių, apytikrį tūrį ir užpildyti ir įteiktiarba registruotu laišku išsiųsti nustatytos formos pranešimą regijono aplinkos apsaugos departamentui (Panevėžyje – Žvaigždžių 7). Per 14 dienų aplinkosaugininkai įvertins galimybes ir jeigu negausite neigiamo atsakymo po 14 dienų kirtimus galite pradėti, bet, manyčiau, patogiausia nuvažiuoti tiesiai į aplinkos apsaugos departamentą: ten ir pranešimo formą užpildysit ir atsakimą gausit iškarto. Neužmirškit, kad aplinkos apsaugos departamente interesantai priimami jiems skirtomis dienomis.
Visiems kitiems kirtimams leidimai miškui kirsti jau bus reikalingi ir apie juos kitame numeryje.
 

back   Atgal
 

 

www.miskocentras.lt

 

© Miško savininkų konsultacijų centras

Interneto svetainių kūrimas E-solution, Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo