Klauskite Svetainės medis  Miško Centras
Apie mus |Kontaktai |Klauskite |Mūsų straipsniai spaudoje |DUK
Svetainės medis

zurnalas miskai

misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras
Mūsų straipsniai spaudoje
Miško Centras
Leidimus galėtų pakeisti pranešimai 2011.11.07

Dabar galiojanti privačių miškų naudojimo tvarka ganėtinai sudėtinga ir nepatogi

Irmantas Banevičius
Žurnalas "Miškai" 2011 m. birželis.

Šiuo metu galiojanti Leidimų kirsti mišką išdavimo tvarka yra gana sudėtinga ir nepatogi miško savininkui. Nors vis mažinamas kirtimų rūšių, kurioms reikalingi leidimai, kiekis ir einama lengvinimo kryptimi, kai pakanka rašytinio pranešimo apie būsimą kirtimą, savininkui nuo to lengviau nepasidaro, jei bent vienam iš pageidaujamų vykdyti kirtimų reikalingas leidimas. Pirmiausia todėl, kad apsilankyti pas pareigūnus vis tiek reikės, o jei pareigūnai sumanys patikrinti situaciją vietoje, tai reiks apsilankyti du kartus. O jei savininkas gyvena kitame Lietuvos pakrašty? Kita vertus, ir pranešimą teisingai užpildyti nėra visai paprasta, todėl jų pildyti miško savininkai dažniausiai vyksta į agentūras. 

img   Plačiau
Daugiau analizuokime ir diskutuokime

Irmantas Banevičius
Žurnalas "Miškai" 2011 m. vasaris.

"Visiems, kam rūpi miškas"
Panevėžio rajono savaitraštis "Tėvynė" 2011 m. vasario 5d.

Seime jau parengtas Lietuvos Respublikos miškų įstatymo 2, 4, 11, 13 ir 14 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas. Šiuo metu dėl jo šalyje aktyviai diskutuojama, skelbiami įvairūs kreipimaisi ir pareiškimai. Žurnalas taip pat įsitraukia į šią diskusiją ir kviečia skaitytojus joje aktyviai dalyvauti, siųsti redakcijai savo vertinimus, pareikšti nuomonę. Šiame numeryje pateikiame profesionalaus miškininko, VšĮ Miško savininkų konsultacijų centro direktoriaus Irmanto Banevičiaus minėto įstatymo pataisų vertinimus.

img   Plačiau
Kad miško atkūrimas būtų sėkmingas (2)

Irmantas Banevičius
Panevėžio rajono savaitraštis "Tėvynė"

Jeigu apsisprendėte kur ir ką sodinsite, metas pasirūpinti miško sodinamąja medžiaga – daigais arba sodinukais. Primenu, kad miško atkūrimo ir įveisimo nuostatai reikalauja mišką įveisti ar atkurti naudojant tik sertifikuotą miško sodinamąją medžiagą. Tai reiškia, kad sodmenis turėtumėte įsigyti tik sertifikuotuose urėdijų medelynuose. Skirtinguose medelynuose sodinukų kaina gali ženkliai skirtis, todėl, jei sodmenų pirksite pakankamai daug, verta susisiekti su keletu medelynų ir surasti pigesnius, bet gerus sodmenis.

img   Plačiau
Kad miško atkūrimas būtų sėkmingas (1)

Irmantas Banevičius
Panevėžio rajono savaitraštis "Tėvynė"

Kad ir kokia šįmet atkakli žiema, pavasaris, panašu jau ne tik kalendoriaus lapeliuose. O kad jau taip, tai metas užbaiginėti kirtimus, baigti ištraukti ir išvežti medieną, kad netektų po to jos plukdyti, ar vežti prakiurusiais keliais. Laikas pradėti mastyti apie svarbiausią pavasario darbą miške – miškasodį. O pamastyti yra apie ką ir pradėkime, kaip visada nuo planavimo.

img   Plačiau
Europa remia privačių miškų poilsinių (rekreacinių) ir gamtosauginių funkcijų gerinimąEuropa remia privačių miškų poilsinių (rekreacinių) ir gamtosauginių funkcijų gerinimą
Ką galima kirsti savame miške, neturint miškotvarkos projekto (1)Ką galima kirsti savame miške, neturint miškotvarkos projekto (1)
Ką galima kirsti savo miške, neturint miškotvarkos projekto (2)Ką galima kirsti savo miške, neturint miškotvarkos projekto (2)
Miškotvarkos projektas – ūkininkavimo planas dvidešimčiai metų   Miškotvarkos projektas – ūkininkavimo planas dvidešimčiai metų
Ką galime nuveikti miške, pasinaudojant paramaKą galime nuveikti miške, pasinaudojant parama
Pasinaudokime Europos parama miškui įveistiPasinaudokime Europos parama miškui įveisti
Planuokime miško kirtimo darbusPlanuokime miško kirtimo darbus
Miškas. Mūsų džiaugsmas ir rūpestisMiškas. Mūsų džiaugsmas ir rūpestis
Malkų savybėsMalkų savybės
 

 

www.miskocentras.lt

 

© Miško savininkų konsultacijų centras

Interneto svetainių kūrimas E-solution, Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo