Klauskite Svetainės medis  Miško Centras
Apie mus |Kontaktai |Klauskite |Mūsų straipsniai spaudoje |DUK
Svetainės medis

zurnalas miskai

misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras misko konsiltaciju centras
DUK
Miško Centras
  2011.11.25

Kaip teisingai nustatyti stačiu mišku parduodamos biržės kainą?

Nustatant kirtimo biržės kainą lemiamą reikšmę turi iškertamos medienos kiekis ir apvalios medienos kaina pardavimo metu, todėl svarbiausias darbas kuo tiksliau pamatuoti kertamų medžių tūrį.
Iškertamas biržės tūris būna nurodytas miškotvarkos projekte, tačiau tai yra projektinio lygio duomenys ir jiems leidžiama paklaida yra 20%. Tai ir nenuostabu, nes darant projektą atliekami tik vizualiniai ar vizualiniai-instrumentiniai medynų matavimai. Norint gauti tikslesnius duomenis reikia atlikti ištisinį biržįje esančių kirstinų medžių matavimą, kai žerglėmis (specialiu dideliu slankmačiu) sumatuojami visų biržėje esančių kertamų medžių skersmenys 1,3 m aukštyje, nustatoma medyno aukštumo klasė ir tūris suskaičiuojamas laikantis Apvaliosios medienos ir nenukirsto miško matavimo ir tūrio nustatymo taisylių ir jose pateiktų tūrio lentelių.
Suskaičiavus kirstinos medienos tūrį, lieka pasidomėti stataus miško pagal medžių rūšis rinkos kainomis esamu laiku.

back   Atgal
 

 

www.miskocentras.lt

 

© Miško savininkų konsultacijų centras

Interneto svetainių kūrimas E-solution, Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo